.

Srpen 2008

Sims 2 Nightwish

30. srpna 2008 v 19:02 | Arianne Oceansoul |  Nightwish
No jistě...patřím mezi ty, kdo hrají Sims 2 a musím říct, že tohle hraní fakt člověka neomrzí =) i blog pro ně zakládám =) a poslední dobou se zabývám nesmrtelným přáním: vytvořit Simy jako členy Nightwish. Zatím se mi to povedlo u Tarji, Tuomase a Jukky. V tomto pořadí. A tak přikládám několik fotek na prohlédnutí (věřte, zatím jsem neviděla lepší verze =))

Srdce oceánu // Valtameren sydän

25. srpna 2008 v 19:18 | Arianne Oceansoul |  Příběhy
Drobný příběh, který vznikl jedné noci... když jsem opět nemohla usnout, pustila jsem si Our Great Divide od Tarji a dala volnost mojí básnické duši... Doporučuji pustit si tu píseň, než začnete číst. Podoporuje to představivost a bez hudby to nemá takovou cenu - nebo aspoň já to tak cítím. Už první slova Our Great Divide: ,,Dark blue sea..." (nebo jak jsem to slyšela) mi dala námět na celou povídku.

Minun kaunis talvi! =) Laaksossa...

23. srpna 2008 v 16:35 | Arianne Oceansoul |  Moje údolí
V hromadě fotek jsem našla jednu, která mě přivedla do severní ledové nálady =) Tenhle snímek je pořízený z okna naší kuchyně. Vážně! Pamatuji si, že 17. listopadu začal padat sníh. Zrovna na svátek, takhle zvláštně to loni vyšlo. A hned den poté se venku ukázala taková nádhera...
Sami vidíte to datum. Malá snová chatička na kopci, kam jsem si chodívala hrát, protože nikdo pořádně neví, komu patří. Bílá nádhera... A já se asi taky rozpustím jako sníh kevätissä...Odotan talvella!! =)


Bažinné údolí // Suolaakso

23. srpna 2008 v 16:08 | Arianne Oceansoul |  Moje údolí
Když vyjdu za náš dům, obejdu shluk olší (prostě ,,Volšiny") - působící jako nějaký roztomilý finský ostrůvek na té zelené hladině - a zdolám kopec, otevře se mi pohled na Bažinné údolí. Jeho horní část vypadá (tedy vypadala minulý podzim) nějak takhle:

Kauneus... To si říkám vždycky, když sem vstoupím. Někdy i přiběhnu. Temná oblast napravo je stinný a vůbec dokonalý Háj. Protíná ho věčně vysychající potok a každé jaro tam vyroste koberec drobných žlutých květů... Z něj vede pěšinka přímo doprostřed shluku jasanů. A nad tím vším je les Rubšák (kdo mohl vymyslet tak neinteligentní jméno pro tak krásný les?), kterému - a dalším hájům za polem - říkám Zpívající les. Protože v létě, když je kolem ticho a keře ztlumí zvuky aut od silnice, se pod korunami stromů rozléhá temné hučení. Není to letadlo ani roj hmyzu. Když tam byl se mnou na houbách kamarád, bál se - a já si uvědomila, že mi to už ani nepřijde, protože tohle hučení se tu občas ozve...odjakživa, pokud vím. A to nevíte, jak to tu vypadá na jaře! Nebo talvella...

Moje milované nejmilovanější údolí =) // Minun rakasti, eniten rakasti laakso =)

23. srpna 2008 v 15:44 | Arianne Oceansoul |  Moje údolí
Přišlo mi vrcholně neslušné vzhledem k mému údolí, aby tu o něm nebyla ani zmínka, jen prázdná rubrika! Tudíž jsem na počítači vyhrabala starší fotky, ať máte představu, jak to vypadá v mém soukromém ráji =)

Mikael Agricola - ,,Muž úsvitu" - aneb začátky finštiny tak, jak ji známe...

23. srpna 2008 v 14:10 | Arianne Oceansoul |  Nejkrásnější Finlandia
Původně jsem chtěla zveřejnit tesknou povídku o oceánu, ale blog se se mnou nekamarádí. Tak snad se na chvíli začtete do tohoto článku.

End of all hope??

21. srpna 2008 v 22:03 | Arianne Oceansoul |  Můj život
Perkele...špatný je to poslední dobou...Život moc dobře nejde, každý den se utápím v slzách, ani z tak hezký věci, jako je mistrovský design, se teď necítím doopravdy šťastná. Proč? Perkele, proč je všechno tak nešťastný...

Uuden suunnittelun

21. srpna 2008 v 18:34 | Arianne Oceansoul |  O stránce
Dnes se tato stránka konečně dočkala pořádného designu, jak jste si určitě stihli všimnout...
A za něj patří poděkování minun sisar Rozince! Takže, stejně jako Ina mám teď design tak krásný, že je mi líto zavřít stránku =)
Tuomas a nikdy nevyřčená slova, která jsou pro něho... Anna hänen Maestro - tietenkin, ja suunnittelun taiteilija =)
A k tomu všemu jsem provedla pár změn v Menu - takže se změnilo na tří-jazyčné...

Muut kyselyyn

14. srpna 2008 v 19:37 | Arianne Oceansoul |  Můj život
Hehe....nezní to jako kyselina? :D

The Land of Ice and Snow - lyrics by Stratovarius

12. srpna 2008 v 15:18 | Arianne Oceansoul |  Nejkrásnější Finlandia
Proč tento článek není v hudbě? Překlad názvu totiž zní Země ledu a sněhu, neboli Maa jään ja lumen.
Jak je napsáno výše - tahle balada je od finské skupiny Stratovarius a uvedla jsem ji mezi best of včera, ještě předtím, než jsem si přečetla text. A právě lyrika je mojí láskou na první pohled =)

Within Temptation

11. srpna 2008 v 23:02 | Arianne Oceansoul |  Within Temptation
Země původu: Nizozemsko

Oficiální stránka: within-temptation.com

Žánr: Symphonic/Gothic Metal

Členové: Sharon den Adel (vokály), Robert Westerholt (kytara), Ruud Jolie (kytara), Jeroen Van Veen (baskytara), Stephen van Haestregt (bicí), Martijn Spierenburg (keyboard)

Best of: Towards the End, Mother Earth, All I Need, Say My Name, Stand My Ground atd...

Minun näytä: Mám tuhle hudbu ráda. Je to melodická symfonie Sharonina jemného hlasu a nástrojů (zpravidla orchestru), i když možná bych ocenila trochu větší výraznost kytar i u pozdějších písní, aby to bylo věrnější svému žánru... no ale to nevadí. =)

Období vzniku WT je podobné jako u Nightwish. Jsou dokonce ještě o rok starší - první album Enter vyšlo roku 1996. Skupinu založili zpěvačka Sharon a kytarista Robert Westerholt, se kterým má dceru jménem Eva Luna. V Nizozemsku slavilo úspěch i druhé album, Mother Earth. Jejich hudba je silná a přitom jemná, stejně jako hlas neškolené vokalistky. Minulý rok vystoupili v České Republice, nedávno vydali koncertní DVD Black Symphony a nechť se jim daří i nadále... =)

Brother Firetribe

11. srpna 2008 v 22:30 | Arianne Oceansoul |  Brother Firetribe
Země původu: Finlandia

Oficiální stránka: brotherfiretribe.com

Žánr: Melodic/Hard Rock

Členové: Pekka Ansio Heino (vokály), Jason Flinck (baskytara, zadní vokály), Tomppa Nikulainen (keyboard), Kalle Torniainen (bicí), Emppu Vuorinen (kytara)

Best of: Heart Full of Fire, Runaways, Midnite Queen, Chasing the Angels, Play it from the Heart, Game They Called Love atd...

Minun näytä: K této skupině jsem se dostala přes jeden NW videoblog. Zněla tam právě píseň Heart Full of Fire - a to byla láska na první poslech, nejen proto, že se v ní objevuje povědomý hlas - patřící Anette! Líbilo se mi celé stejnojmenné album a náhle jsem zjistila, že jsou z Finska! Odtud byl jen krůček k oficiální stránce, kde jsem zjistila, že jejich kytarista je mi také podezřelý. A byl to náš slavný Emppu, tedy Ernö Vuorinen...
Hudba BF se mi moc líbí. Přezdívám jim ,,Bráchové" nebo ,,Bratříčci" =) Je to sympatický rock, jednoduchý, a přitom na úrovni dříve zrozených hitovek. Pozitivní hudba pro všechny příležitosti a zároveň nepřehlédnutelná záležitost i pro opravdové hudební gurmány =)

Brother Firetribe at Metal From Finland

Stratovarius

11. srpna 2008 v 22:16 | Arianne Oceansoul |  Stratovarius
Země původu: Finlandia

Oficiální stránka: strato.jens.org

Žánr: Power/Melodic Metal

Členové: ex-Timo Tolkki (kytara), Jens Johansson (keyboard), Lauri Porra (baskytara), Timo Kotipelto (vokály), Jörg Michael (bicí)

Best of: Land of Ice and Snow, Galaxies, Hunting High and Low, Winter, Just Carry on, 4000 Rainy Nights, Million Light Years Away, Forever, Millenium atd...

Minun näytä: Skupina, která dělá opravdu skvělou, melodickou a energickou hudbu. Podle mého názoru jsou tím nejlepším, co se dá slyšet z domovských zdrojů (po Nightwish a Tarje, tietenkin). Přestože od nich nedávno odešel frontman - basák Timo Tolkki - ostatní plánují pokračovat. A to by měli!!! Timo Kotipelto má nezapomenutelný hlas, který se hodí do všech jejich balad i energičtějších písní. Má i vlastní skupinu, která se jmenuje Kotipelto (kupodivu :D).
Stratovarius at Metal From Finland

,,Vanha" Sleeping Sun

11. srpna 2008 v 22:02 | Arianne Oceansoul |  Videa
Se on kaunis ja ikääntyneiden video varten laulu Sleeping Sun. Tämä maisema on Suomi!!

Minun kotini on niin kaunis!!!

11. srpna 2008 v 21:56 | Arianne Oceansoul |  Nejkrásnější Finlandia
Překlad: Můj domov je tak krásný!!!
A je to pravda. Včera jsem se vrátila ke starému videu na Sleeping Sun - a najednou jsem si uvědomila, že celá ta krajina kolem je moje milované Finsko, můj domov!!
Se on kaunis sumalaisia talvi...
...ja se on kaunis aurinko yllä saari!
Anna hänen elää kauneimmista Finlandia!!

You Would Have Love This

11. srpna 2008 v 21:40 | Arianne Oceansoul |  Tarja
Tohle je tak nádherná písnička... Krásná balada, kde má hlavní slovo klavír a Tarji hlas. Hned při prvním poslechu (a to se nestává, protože já většinou začínám jakýkoli song chápat až na druhý poslech) jsem v mysli viděla příběh - nebo spíš konec příběhu. Východ slunce, jezero, dívka klečící na molu a vzpomínající... Překlad názvu zní ,,Tohle bys musel milovat". Pro seznámení (nebo oživení vzpomínek) přikládám video z YouTube...
Původně jsem chtěla najít záznam z Warm-Up koncertu, ale bála jsem se malé zkreslenosti. Jenže to, co jsem našla potom, sice není zkreslené, ale působí tak, že jen Nightwish s Tarjou stáli za povššimnutí, že bez ní jsou nic. Taková hloupost! Tarja je úžasná, ale není to to jediné, co drželo Nightwish.
Každopádně...obdivujte teď Tarju, ať máte rádi Nightwish nové éry a nebo ne. (Ještě poznámka: toto video má kupodivu české titulky - a ty fotky stojí za shlédnutí!)
Tuomas Lauri Johannes Holopainen...perkele, ten má ale dlouhý jméno :D