.

End of all hope??

21. srpna 2008 v 22:03 | Arianne Oceansoul |  Můj život
Perkele...špatný je to poslední dobou...Život moc dobře nejde, každý den se utápím v slzách, ani z tak hezký věci, jako je mistrovský design, se teď necítím doopravdy šťastná. Proč? Perkele, proč je všechno tak nešťastný...

Začalo to tak, že si äiti zlomila kotník. A má neschopenku kdovíjak dlouho. To zmařilo všechny moje plány na konec prázdnin i na setkání se sisar (Palin a Ina)... Prostě tak dlouho jsem se na to těšila, dodávala jsem si tím naději, a teď konec. Plány se rozplynuly jako mlha.
Ale co je ještě horší (asi)... Napsala jsem knížku, abych si umožnila splnit sny. Abych mohla jet do Finska, abych mohla sama žít, nezávisle na ostatních - a splnit si to, co od života očekávám. Ale konec doby, kdy mi má nakladatelství odpověďet (zažádat o poslání rukopisu) se krátí, a s tím i já přicházím o naději. Protože než bych napsala další knížku, potrvá to hodně dlouho - a jak dlouho můžu čekat, aniž bych ztratila iluze o tom, že se to povede?
Samozřejmě, že se pokusím znovu. Nevzdám to tak rychle. Ale ten pocit, který mám teď... Kdykoli na to pomyslím, udělá se mi zle. Dnes jsem neustále v slzách a když to vypadá, že jsem šťastná - tak je to jen povrchní, na pár sladkých vteřin. Víc nic. Prostě mi dochází naděje, víra v to, že něco dokážu a že budu šťastná. Poslední dobou mě nic nenaplňuje. Posledních pár dní jsou utrpení.
Nemám kredit, abych někomu zavolala. Nemám možnost nikam jet. Celé dny trávím v domě - sice s rodiči, ale jak mi ti pomůžou? Že mě vezmou k někomu na návštěvu? Že sem někoho pozvou? Nic z toho mi doopravdy nepomůže. Protože nikdo z těch lidí, které by oni mohli pozvat, mi nerozumí. Nikomu se nemůžu svěřit se vším. Jen se modlím, ale jak můžu přijímat náhražky, když poblíž není přítel, který by mi pomohl?
Doteď jsem se utěšovala hudbou. Když slyším Tuomasovy písně, cítím se lépe - ale jen na chvilku. A když narazím na baladu - jako třeba na Angels Fall First dnes odpoledne - znovu mi tečou slzy, znovu nejsem schopná normálně žít. I teď zadržuji pláč. Nepomáhá mi už skoro nic. Dívám se na fotky mé rodné země - a je mi smutno proto, že to možná nikdy neuvidím na vlastní oči. Dívám se na kresbu Tuomase - a je mi smutno proto, že se s ním možná nikdy nesetkám. Možná budu jen další opuštěnou a zoufalou duší, pracovat s nenaplněnými sny...
Já vím, že bych takhle neměla uvažovat. Ale nějak se tomu nemůžu ubránit. A krom toho - nemám se komu svěřit, protože Icq je prázdné. Proto se omlouvám, jestli jsem tou náladou někoho nakazila, ale doopravdy nevím, co s tím.
Musím jít spát. Hyvää yötä, mí milí. Ať se vám daří lépe než mě...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ina Ireth Hyvönen sun laulaja :)♥ Ina Ireth Hyvönen sun laulaja :)♥ | Web | 21. srpna 2008 v 22:29 | Reagovat

aaaaaaaach perkele!!! proč já tam jen nebyla... jenže já nepočítala s tím, že se stavíš... :( všechno mě to mrzí... nesmíš ztrácet naději... to ne! vem si... nazkoušíme písničky... povede se to... uvidíš... zavřeme se do studia... natočíme svoje první cd a uspořádáme turné po Evropě a pojedeme i do naší rodné země!!! budeme v krásným hotelu v Helsinkách... věř!! já nechci, abys byla smutná... mě štve, že nebydlím u tebe... hned bychom se mohly sejít, kdykoli bys chtěla... a nemusela bys mít jen svou "Oázu klidu", ale klidně bys mohla přijít i za mnou... netrap se... snaž se na všechno zapomenout... určitě všechno dopadne dobře... uvidíš...

2 Rozinka Rozinka | Web | 22. srpna 2008 v 9:18 | Reagovat

To je mi niin paljon líto... já takovýhle pocity skoro vůbec neznám, takže ti nemůžu nějak moc pomoct...

Z čeho jsi vlastně tak smutná?

Včera jsem si tenhle článek přečetla a to, co mě zaujalo nejvíc, bylo, že nemáš pro co žít. Jsem možná naprosto přízemní, ale tohle nějak nechápu... na světě je i spousta jinejch krásnej věcí než jen Finsko... a navíc, doopravdy nevíš, jaké to tam je, znáš to jenom z fotek, třeba to nakonec není tak úžasné.... jestli tě tím ještě víc rozesmutňuju, tak se moc omlouvám... jen ti chci říct, že možná o tolik nepřicházíš... a setkat se s Tuomasem, to je sice krásný sen, ale podle mě dost nereálný..

Za týden a půl už bude škola, a ikdyž nevím, jak moc přátel tam máš, rozhodně to bude lepší než teď, protože tam budeš muset furt něco dělat (kecání a blbnutí při hodině nevyjímaje).. fakt nevím, jak ti pomoct. Anteeksi.

Tys napsala knížku? Pánii! O čem to je? To bych chtěla číst... a pokud ti to nevydá to první nakladatelství, můžeš to poslat jinam, ne?

Jsem pozitivní člověk a realista, a tohle když se smíchá, vznikne takovej komentář, jakej vzniknul. Chtěla jsem tě tak trochu uvést do reality, jelikož mi přijde, že už ti moc nejd epřemýšlet o ničem jiném než o hudbě, beznaději a Finsku.. jenže to není celý svět, ikdyž ty to tak možná teď cítíš. Vem si, že za rok už tě třeba Finsko tolik brát nebude, třeba je to jen takový rozmar...

Jsem fakt nesnesitelná. Jeslti se ti bude chtít na tohle odpovídat, odpovídej, prosím, naprosto upřímně a řekni mi, co si o mně myslíš. Neboj, hnedtak se neurazím :)

3 Arianne Oceansoul Arianne Oceansoul | E-mail | Web | 22. srpna 2008 v 17:23 | Reagovat

→Rozinka: Totta kai minun rakas sisar. Tohle říká minun äiti taky. Že Finsko je jen chvilková mánie, že mě to přejde zároveň s pubertou a že ani Nightwish poslouchat nebudu. A totta kai, že s ní nesouhlasím, ale perkele - já nežiju jen pro Finsko. Já žiju pro všechny sny, co mám, protože to je taková moje elävä vesi. A z těch všech písní, z jejich slov, z příběhů a veršů - prostě ani nevím z čeho, ale mám naději, že se splní. Jenže - je nutný mít hlavu v oblacích, ale taky nohy na zemi (citace Mistra). A já právě od sedmé třídy píšu opravdovější příběhy, abych se přiblížila svým snům.

Nepotřebuju k životu ani slávu, ani hromady peněz - potřebuju jen naději a fantazii, a to mě vede skrz sny. Samozřejmě, že Finsko není celý svět. Ale je to země, ve které se protíná hodně mých snů. Takže země mých snů...

A škola? Ano, tam je sice pár lidí, ale už ne tolik. Protože ten jeden člověk, který mi přinesl nejvíc radosti (i trápení zároveň), se už odstěhoval. A nejsem ta povaha, která se svěří někomu ve třídě a pak začne bláznit. Protože ve chvíli, kdy mě není nejlíp a vidím, jak jsou ostatní veselí, v pohodně, uprostřed přátel - tak je to pak ještě horší a už vůbec netoužím se k nim přidat. No, nevím, taková jsem asi odjakživa. Nejradši jsem sama. A někdy je možná i to špatně...

Takže ani moc nevím, z čeho jsem smutná nejvíc. Prostě to asi je tak, že se na mě všechno navalilo poslední dobou a bylo toho moc. Třeba se v nakladatelství ještě ozvou - nevím, je to sice nepravděpodobný, ale nikdy se nesmím vzdát... Tientenkin, budu psát dál. Píšu tak nějak všechny žánry. Zatím hlavní byla dobrodružná fantasy, pak něco sci-fi ve stylu SW. Taky u Wish I Had an Angel mě napadl celý příběh - tentokrát krimithriller, od začátku až skoro do konce - takže jsem hned napsala prvních pár řádků. A nakonec u You Would Have Love This - romantický příběh mimojiné o válce. A ještě jednu dobrodružnou povídku mám v záloze - kdo ví, možná se do ní taky jednou pustím.

A ještě dám pravděpodobně sem na stránku menší povídku - cover název Píseň moře - Ina už ví o co jde...

Perkele, nechci vidět, jak dlouhý bude tenhle komentář!!!

4 Arianne Oceansoul Arianne Oceansoul | E-mail | Web | 22. srpna 2008 v 17:24 | Reagovat

No, asi nejdelší, co jsem kdy napsala...skoro už samostatný článek =)

5 Arianne Oceansoul Arianne Oceansoul | E-mail | Web | 22. srpna 2008 v 17:26 | Reagovat

→Ina: Já vím, musím věřit. Nic si nevyčítej, já měla stejně jen dvacet minut - akorát k napsání článku. Byla to prostě jen hloupá náhoda, protože kdybych měla kredit, tak tě prozvoním a je to. Příště...

6 Pal Dragonees - Suomi Dragon Rider =) Pal Dragonees - Suomi Dragon Rider =) | E-mail | Web | 22. srpna 2008 v 19:12 | Reagovat

No jo, razak si ošklivě zlomil kotník...

Já ale věřím, že tak úžasné dílo jako je Targien přece musí vydat, ne? A kdyby ne, jsou i jiná nakladatelství než fragment a ty to můžeš posílat dál a dál, až někdo pochopí, jak je Tvá knnížka nádherná!

Já vím, taky mě mzelo, že se pžekazily naše plány. Navíc nechápu, proč razak odmítá, abych přijela já za Tebou, do Aldorigu.

Já jsem si, stejně jako Rozinka z článku uvědomila, že zřejmě propadáš beznaději, jakobys neměla pro co ít, ale vždyť to není pravda! Doufám, že tě tohle nepošle ještě víc, ke dnu, ale opravdu existují i jiné věci než je Finsko, Tuomas a všichni z Nigtwish.

Smutně vzpomínám na doby, kdy jsme na ICQ kecaly o Mamlovy a děsně jsme se u toho nasmály, kde jsou ty doby, kde jsme, i když jen virutálně s pomocí Saf a Targiho zabíjely všechny ty urgaly  včetně našeho starého dobrého galbíkova synovce? Kam zmizela ta stará rozesmátá drakofilní Arianne?

Asi někam do Finska...

Doopravdy a upřímně, myslím si že setkání s Tuomasem je nereálné. A navíc, je ten Tuomas, jehož - dodávám že úžasné - písničky posloucháš v osobním životě doopravdy ten, kterého známe? A je Finnsko doopravdy tak nádherné, jak ho známe z fotek?

Omoivám se, jestli tě můj komentář urazí, omloucám se předem. právě jsem zběžně přelétla článek. Mohla ho doopravdy napsat má vždy veselá -a díky nekonečnému smíchu nesmrtelná- kamarádka a Jezdkyně Arin?

Nevím, doopravdy a zpřímně, nevím.

NW je úžasná skupina, ale nevím, jestli už po ní nešílíš nějak moc. Vždy´t všechno to Tvé smutnění se týká stále jen Finska!

Promiń, a doufám, že se díky mému komentáři neurazíš. Finsko je sice Tvá oblíbená země, al byly časy, kdy jsi měla ráda Aldorig, tvé nádhenré údolí...

Jsem asi doopravdy nesnesitelná pesimistka apokud chceš, můj komentář můžeš bestrstně vymazat...

7 Rozinka Rozinka | Web | 22. srpna 2008 v 19:21 | Reagovat

Když jsem tě poznala, byla jsi v mnohem lepším rozpoložení. To byl tak nějak konec školního roku nebo začátek prázdnin, že jo? No a tak jsem si řekla, že budeš asi celkem veselá a pohodová holka.

Za ty dva měsíce jsi se dost změnila, až mě to děsí. To je možná ten hlavní důvod, proč jsem teď reagovala tak rozpačitě. Můj mozek  si tě zafixoval jako veselou a optimistickou prdlou holku, a když teď čte tohle, nějak mu to nepasuje do sebe..

S Inou je to přesně naopak. Ten první článek, kterej jsem u ní četla a díky kterýmu se teď znáte, působil velmi podobně, jako tenhle. Docela se z toho ale dostala a teď už v mailech působí převážně tak optimisticky, jako jsi dřív působila ty. Nějak jste se vyměnily, minun siskot..

Zkus si přečíst ten první email, co jsem ti kdy poslala a tvojí odpověď. Možná ti to bude k ničemu, možná ti to pomůže.. třeba si tvůj mozek vzpomene, jakej dřív byl, zalíbí se mu to a zase takovej bejt začne... to jsou ale nesmysly, mluvím tady na tebe jak na pětiletý mimino, promiň.

Vy si z Inou voláte? Jéé, já ci takýý! Mrkni na meil.

8 Pal Dragonees - Suomi Dragon Rider =) Pal Dragonees - Suomi Dragon Rider =) | E-mail | Web | 22. srpna 2008 v 20:38 | Reagovat

To ano! když jsme se poznaly my, NW ani Tuomase jsi ještě neznala, byla jsi šílenec do draků a fnatasy. Tehdy bylo na přelomu srpna a září 2007. Všechnyčlánky na fantasyraci s ejen hemžily tvou vtipností, na ICQ jsem se smích válela po zemi...

nevím proč, ale myslím, že se z tebe stává velký melancholik uvažující nad tím, jestli vůbec má pro co žít. A to je podle mého názoru špatně.

Já osobně moc toužím po tom, aby se sem a i na fantasy-draky vrátilo Tvé magicky galaktické usměvavé já, ne tahle melancholická verze pojmenovaná "Arianne oceansoul", jejíž druhé já je Tuomas a jejíž nehynoucí láskou je Finsko.

Nevím, čím to je, že ses tak změnila.

Vzpomínám si, že když jsi mi řekla o NW, ještě jsme se na íčku smály....

když jsi dala na blog rubriku o NW, už jsi začínala být takováhle... možná je to procítěným Tarjiným hlasem a smutnými písničkami, které poslouchš.

Možná si při čtení koemtnářů mně a Rozinky vpzpomenenš na své staré já a začneš zase fungovat - plná smíchu, zase budeme na ICQ kecat o Mamlovi a podobně...

Asi tu melu pátý před devátý a nedává to smysl, ale věř, že ti chci pomoct... =)

9 Wolf - SB 4ever! Wolf - SB 4ever! | Web | 23. srpna 2008 v 10:37 | Reagovat

Vzdyt prece nic nemuze byt tak cerny aby to paprsek slunce zas nerozjasnil - urcite najdes nejakej ten svuj "paprsek" co ti zas vrati to svetlo do zivota, vzdycky je pro co zit - a kdyz ne tak treba pro nadherny tony tuomasovych pisni nebo pro nekde hodne daleko lezici raj o kterym se ti muze v noci zdat:)

10 Arianne Oceansoul Arianne Oceansoul | E-mail | Web | 23. srpna 2008 v 14:57 | Reagovat

Já vím... Z toho, co mi tu píšete, poznávám, že jsem dřív asi byla trochu jiná. A že ,,tahle melancholická verze pojmenovaná "Arianne oceansoul", jejíž druhé já je Tuomas a jejíž nehynoucí láskou je Finsko" asi nebude dobrá kamarádka, když se pořád něčím trápí a vlastní sny jí nedají spát. Opravdu bych se radši bezstarostně smála, vymýšlela ctipy o dracích a drakobijcích... prostě ideální vysmátá holka, jakou jsem možná kdysi byla.

Teď mám víc snů, víc poetičnosti uvnitř, jsem větší fanatik do svého světa a dokonce i tak neskutečné věci, jako je setkání s Oceansoul, v mých snech ožívají jako na filmovém plátně - a už jen proto se jich nechci vzdát. Protože za tím vším cítím sílu... Ano, ještě se dokážu smát a vtipkovat, jako by byl život nekonečný. Ale poslední dobou to tak bylo čím dál míň. Říkám ,,bylo", protože sice nechci odvrhnout to, co mám ráda, ale chci být otevřenější už jen proto, že nechci nikdy ztratit vás - moje nejlepší přátele. To nechci. A udělám pro to hodně.

Nevím, jestli to bylo tím, že na konci listopadu 2007 jsem byla v nemocnici. Jestli v tomhle smyslu taky ,,smrt vytváří umělce". Samozřejmě, že to asi se mnou nijak vážný nebylo, ale prostě jsem se hodně vyděsila nad svojí křehkostí a třeba jen to stačilo.

Ale moc děkuju za to, že jste tady a že jste mi napsaly to, co o kousek výš čtu.

Ani ve snu nepomýšlím na to, že bych chtěla život ukončit. To už nikdy!! Asi mě v tomhle smyslu poznamenal letošní čtvrtek 13. března. To, co se stalo, jsem říkala jen Ině a nikomu jinému (pokud nepočítám svůj deník), protože pokud se nad tím zamyslím, tak to byla si nejhorší den v mém životě.

Od té doby jsem se upnula na to, u čeho jsem teď - Nightwish, Finsko - a tak dál. Nijak jsem si té proměny nevšímala, až do posledních pár dnů, kdy jsem taková....zkrátka na nic.

Asi pořád už budu psát smutné příběhy. Ale nechci působit jako nějaká chudinka (nebo snad emo?? to nikdy ne!!). Myslím, že dobrý ,,paprsek světla" by byla moje knížka. Tak se zatím budu zlepšovat v psaní, ať taky konečně za něco stojím. Svoje pocity nechám v básních a ne na blogu, to k ničemu nevede. Třeba ovšem i ty básně se tu objeví.... A budete moc jen hádat, jestli jsou o mě nebo ne =)

Tuomas taky jednou říkal, že období po Tarjině odchodu bylo málem zánikem Nightwish - a po duševní stránce i jeho. Dokud ovšem nenapsal jako diamant zářivé album, které dnes známe jako Dark Passion Play =)

11 Arianne Oceansoul Arianne Oceansoul | E-mail | Web | 23. srpna 2008 v 14:58 | Reagovat

Ech, vždyť říkám, že spisovatelství je můj osud - komentář ještě delší než předtím :D

12 Rozinka Rozinka | Web | 23. srpna 2008 v 19:03 | Reagovat

Za tohle jsem ráda. Že si tu změnu začínáš uvědomovat. Ale ne kvůli nám - kvůli nám, lidem z Internetu, kteří jsou ve skutečnosti třeba jiní než jak se tady zdají, kvůli nám to nedělej. Dělej to kvůli sobě a kvůli svým blízkým.

Tuomas ztratil Tarju. Arianna ztratila to něco, co nám nechce říct a co je spojeno s 13.březnem (mimochodem, mám pocit, že 13.března 2005 zemřela moje teta, a 5 měsíců po ní i děda, doslova se utrápil..). Tuomas byl půl roku v háji. Arianne též. Tuomas se pak najednou nějak vzchopil, začal psát písničky, našel Anette a život začal být znova hezký, veselý a plný hudby. Arianne si uvědomila, že trápit se nemá smysl, že na splnění svých snů má mnohem větší naději, když bude normálně žít a radovat se z běžných věcí, dla se dohromady, neztratila naději, vyšla jí knížka, založila s kamarádkou kapelu a vydaly vlastní album. Tuomas se skupinou sklízí ohromné úspěchy, jezdí po celém světě, setkává se se spoustou skvělých lidí a přesto, že si taky někdy neví rady, problémy řeší v klidu a jeho nejbližší přátelé jsou mu vždycky ochotní pomoct a podržet ho (někdy doslova - to když se namol ztříská a musej do dovést do jeho pokoje ;). Ariannino CD se sice neprodává tak jako Once, ovšem pár lidí si to už koupilo a skupina chystá turné po České republice a částečně po Evropě.

Takhle to vidím já. Když si budeš věřit a snažit se všechny problémy řešit v klidu a racionálně, můžeš dokázat hodně.

Moc ti přeju, ať ti ta knížka vyjde. Pokud jo, určitě si jí koupím. A udělám ti reklamu po celý třídě :) Ale to jen kdyby ti to nevadilo.

13 Ina Ireth Hyvönen sun laulaja :)♥ Ina Ireth Hyvönen sun laulaja :)♥ | Web | 23. srpna 2008 v 19:38 | Reagovat

souhlas s posledním Rozinčiným komentářem... píšeš úžasný písničky a uvidíš, že se nám to jednou určitě povede... ale nesmíme přestat věřit... a nesmíme zapomenou, všechno hodit za hlavu a říct si, že to byly jen naše hloupý pubertální sny... to, co jsi mi na icq napsala (13.březen - ha 16. března mám narozky :D)... k tomu bych se chtěla vyjádřit jednou věcí... jsem strašně ráda za to, že jsi ke mně upřímná a nebojíš se se mnou mluvit na rovinu... jsem ráda, že máš ve mě takovou důvěru a nebojíš se mi svěřit. Jak jsem říkala, štve mě, že nebydlím někde ještě blíž k tobě... protože bys za mnou mohla přijít, kdy bys chtěla... mohla by ses mi svěřit, s čím bys mohla!!

Co ti můžu doporučit... všechen svůj smutek "nacpi" do písní... těch u kterých mám slzy na krajíčku, když si je čtu... těch, z jejíchž melodií mě lehce mrazí, když si je představuju v konečné verzi i s mým amatérským zpěvem... Ani si nedovedeš představit, jak se mi tvoje písničky budou úžasně zpívat... protože to jsou takový, jaký mám nejradši.. plný smutku, ale na konci přesto nějaká naděje... a takovej by měl být i tvůj život... když už jsi takhle smutná, přesto nějaká ta naděje tam být musí...

Vím, jaká jsem byla na základce v tvým věku. Byla jsem taky taková. Věčně smutná! Ale to jsem žádný Nightwish neznala a o Finsku možná něco věděla ze zeměpisu. Učitelce se to nelíbilo, že jsem pořád taková a poslali doporučení do pedagogicko psychologický poradny... kyllä... Jestli tam taky nechceš skončit, tak mi klidně napiš mail na 5 stránek Wordu a ze všeho se vyzpovídej... mě to vadit nebude... opravdu ne. Jak říkám, cením si tvé důvěry... toho co jsi mi řekla o 13. březnu... prostě všeho. Jsi pro mě člověk, co pro mě hodně znamená. Meidän sisko Rozinka si komentář na můj článek vyčítala, ale jak říkám, jsem jí za něj strašně moc vděčná, protože bych tě nepoznala. Nemyslím si, že jsi úplně smutná. A je to proto, protože i přes všechen tvůj smutek, pochybování, špetku ztracené naděje věřím, že v tobě alespoň trocha štěstí zbývá...

Mysli na naši budoucnost... seženeme pár super chlapů (konkrétně 2-3 :D ) všichni se naučíme tvoje písničky... naše sisko Rozinka nám to domluví ve studiu a nahrajeme první CD... všechno bude super... musíš ale jen věřit...

A jestli mi opravdu tak důvěřuješ, a to že ses mi už hodněkrát svěřila (za to ti kiitos), tak mi slib, že budeš důvěřovat aspoň mě, Rozince a Pal... tvým sestřičkám... (můžu ti říct, že jsi jak já.. :D taky na vrch působíš vesele, ale přitom uvnitř smutná...)

Udělej to jako já... já mám jakejsi plán... (sice nevím, jestli to vyjde, ale s pomocí pár přátel a konkrétně i tebe, to snad dopadne dobře). Založili bychom kapelu. Jak říkala Rozinka uděláme turné po ČR a částečně po Evropě a v rámci turné se zastavíme i ve Finsku. A třeba se i na nějakým turné potkáme s celou kapelou Nightwish, protože třeba budeme hrát na jednom stejným festivalu... ;)

No... uvidíš... říkám, pokud chceš, tak písni email, jak dlouhej chceš, ale víš, že já ti věřím... ;)

14 Ina Ireth Hyvönen sun laulaja :)♥ Ina Ireth Hyvönen sun laulaja :)♥ | Web | 23. srpna 2008 v 19:39 | Reagovat

(perkele ten koment mi nepřipadal tak dlouhej, když jsem ho psala :D)

15 Ina Ireth Hyvönen sun laulaja :)♥ Ina Ireth Hyvönen sun laulaja :)♥ | Web | 23. srpna 2008 v 19:41 | Reagovat

Ps... svítí ti tu finská vlaječka... bouchnem šáňo...:D

16 Rozinka Rozinka | Web | 23. srpna 2008 v 19:52 | Reagovat

Jéééáá! Finská vlajkáá! Kdéé domov můůj, kdéé domov Můůj? Jezera se tam lesknou, lesy se ve větru houpou, v sadě skví se finska květ, zemský ráj to na pohled, a to je ta kaunis země, země Finská, koti meidän, země finská, rakastaa.

Představuji novou suo-tshekk verzi hymny.

17 Arianne Oceansoul Arianne Oceansoul | E-mail | Web | 24. srpna 2008 v 13:20 | Reagovat

Jůů...vy jste ale vážně super =) O tý finský vlajce vím, ale nějak nepřišla řeč. A ty komentáře... málokdy si člověk přečte něco tak hezkýho a plnýho naděje... třeba to srovnání s Tuomasem. Ta skupina... Achjo. Díky Bohu za vás, moje sestřičky =) Fakt nevím jak vám poděkovat... asi by ani finština, jazyk ze všech nejroztomilejší, nestačil =)

For Rozi minun sisar: Tu knížku ti pošlu s věnováním a podpisem zadarmo, stejně jako Ině. Reklamu dělat můžete :D

Já vím... vždycky musím hledat naději a smutek ne na blog, ale do laulujen ja runoja!! Jako ostatně i Oceansoul. Tyjo...asi sem dám pár básní z poslední doby, to pokoukáte, jak se do nich ,,přenáším" =) Ině určitě přijdou povědomý, pač jak říkám: v nouzi poznáš přítele, a u nás všech sestřiček to platí asi několikanásobně!!! (když Ina napsala článek ,,Život je jeden nesplnitelný sen", našla Rozi a mě, když já napsala výše uvedené, jste tu obě i s Pal =)) Vážně - paljon, paljon, paljon kiitoksia je málo!!! =)

18 Arianne Oceansoul Arianne Oceansoul | E-mail | Web | 24. srpna 2008 v 13:20 | Reagovat

Ps: bezvadná hymna!! xD

19 Rozinka Rozinka | Web | 24. srpna 2008 v 19:48 | Reagovat

Jaláá, dostali jsme tě z hopeless nálady! Supéér, supéér! Teda, aspoň doufám, že se to povedlo.

Týý kráso, ty nám tu knížku pošleš? Jéé, to se strašně těším! Reklamu taky udělám. Teď jen doufat, že bude na co dělat reklamu :)

Hele, ten článek se jmenoval ,,Život je jeden nesplnitelný sen" ? Faktyš? To je takový mystický... docela příhodný pro tu situaci :)

20 Arianne Oceansoul Arianne Oceansoul | E-mail | Web | 25. srpna 2008 v 19:26 | Reagovat

anna hänen elää paikkakunnallemme sairaanhoitajia!!! (kdopak jen mohl vymyslet tak gigantická slova...já ne, to Google =))

21 Arianne Oceansoul Arianne Oceansoul | E-mail | Web | 25. srpna 2008 v 19:27 | Reagovat

Ale popravdě - znám delší, o dost delší... víte že nejdelší slovo na světě náleží NAŠÍ MATEŘSKÉ ŘEČI??? =) Niin rakastan Finlandiaa....

22 Ina Ireth Hyvönen sun laulaja :)♥ Ina Ireth Hyvönen sun laulaja :)♥ | Web | 26. srpna 2008 v 16:34 | Reagovat

No vážně se tak jmenoval... dokonce ti Rózi řeknu, že jsem ho vymyslela na zastávce, když jsem jela ze školy... bylo tak nějak ošklivo sychravo (pro mě a Ariann příhodný počasí :D) no a tak nějak to ze mě vylezlo... Mystický? myslíš?:D to byl přitom takovej název "na místě" :D

Nejdelší? a nevíš jaký? (mě teda stačilo 7 777 :D)

23 Rozinka Rozinka | Web | 26. srpna 2008 v 18:00 | Reagovat

Arianne: Minä uskoin sen...

Meidän lauluja: Rakastan sataa ja ukkosmyrsky!

Jasně že je to mystický, protože je to nesmysl :)) Toho dne jsi totiž udělala něco, co ti ten sen možná splní - napsala článek, našla Ariann a s ní půjdou všechny sny splnit mnohem snáz :)

24 Rozinka Rozinka | Web | 26. srpna 2008 v 18:04 | Reagovat

sakra, google překladač nechce přeložit to ukkosmyrsky, když je to ve větě.. no, má to znamenat bouřka.. tchoř je to, google jeden :))

25 Arianne Oceansoul Arianne Oceansoul | E-mail | Web | 27. srpna 2008 v 21:40 | Reagovat

:D tchoř...to jsou ale nadávky... :D hele já taky nevím, co je to legendární nejdelší slovo v překladu. Asi je to něco hodně, hodně velkého xD

26 Rozinka Rozinka | Web | 29. srpna 2008 v 20:46 | Reagovat

Hele.. že se tak do toho motám.... tak tvoje knížka určitě bude stát za to, a když jí zkusíš šoupnout na piste-povidky.cz tak si tě třeba nějaké nakladatelství všimne a vydá ti to... teda, aspoň myslím, že tak nějak to funguje. Ten server pomáhá začínajícím spisovatelům. Nevím, jak přesně to funguje, ale rozhodně se tam mrkni. Klikni na můj web.

27 Arianne Oceansoul Arianne Oceansoul | E-mail | Web | 29. srpna 2008 v 22:23 | Reagovat

Když já se bojím, že by si to někdo opsal =)

28 Rozinka Rozinka | Web | 30. srpna 2008 v 19:36 | Reagovat

Eeeh? No to by snad nikdo neudělal... takovou sviňárnu..

29 Arianne Oceansoul Arianne Oceansoul | E-mail | Web | 30. srpna 2008 v 21:56 | Reagovat

No...kdo ví...

30 Ina Ireth Hyvönen sun laulaja :)♥ Ina Ireth Hyvönen sun laulaja :)♥ | Web | 22. září 2008 v 17:50 | Reagovat

for Rozinka  → :D na blbiny já jsem čert :D

31 Léto Léto | E-mail | Web | 10. listopadu 2008 v 11:48 | Reagovat

Ono se doporučuje začít literární kariéru spíše posíláním povídek do různých časopisů, tam je vždycky docela dobrá naděje, že se něco ujme. A teprve až po několika letech "časopisování" se pokusit jakožto "zavedený autor" o vydání knihy. Ne, že by to bez toho nešlo, zázrak může přijít vždycky, ale ta šance je dost nízká. Málokteré nakladatelství chce jít do rizika, většina z nich sází na jistotu.

Vím, že podobná slova musejí znít zvláštně zrovna ode mě, který píše, a přitom se v časopisech publikovat nepokouší. Ovšem to je tím, že já prostě nemám to srdce předhodit své drahé texty k rozcupování smečce zuřivých ohařů. Nároky jsou dneska dost velké a dobře řemeslně udělaný dílko má na vydání mnohem vyšší šanci než umění (nebo pokus o umění). Třeba takový Tolkien by v dnešní době asi neprorazil, jak přiznávají sami nakladatelé. Pána prstenů by mu nejspíš poslali zpátky s tím, že má přepracovat pomalý začátek, vyškrtat písničky, odstranit nepotřebné dějové odbočky a tak podobně...

Proto jsem ale smířený s tím, že do tisku se pravděpodobně nedostanu; ovšem internet mi jako prostředek publikace zcela vyhovuje. Kromě to si myslím, že nejpozději do dvaceti let (ale spíše dříve) dojde k masivnímu rozšíření elektronického papíru. Základy té technologie už existují. Svými vlastnostmi a vzhledem je skoro k nerozeznání od běžného papíru (nesvítí, dá se ohýbat, je tenký, příjemně se z něj čte), přičemž do něj můžeš nahrát jakýkoliv text třeba z internetu. Vlastně takové spojení toho nejlepšího z knížky a z webových stránek. A proč to tady zmiňuji? Hlavně proto, že až bude mít podobnou věc skoro každý, bude mnohem snazší nějaké literární dílo distribuovat. Nakladatel prostě přijme (skoro) všechno, co mu kdo pošle, a za určitý poplatek bude jednotlivé knihy nabízet ke stažení do domácí knihovničky. Nic se nebude tisknout, tudíž nedojde k finanční ztrátě, ani kdyby si dané dílo nestáhl vůbec nikdo. Je samozřejmě možné, že se tahle technologie nechytne, věštění a prognostika jsou ošidnými obory. Ovšem jak říkám, je to už jen otázka dílčích vylepšení a výroby ve velkém. Samo o sobě to již existuje, v Japonsku byly vyrobeny noviny, které na principu elektronického papíru fungují.

Uf, tak teď nevím, jestli jsem ti dodal naději, nebo spíše naopak. :D

32 Arianne Oceansoul Arianne Oceansoul | E-mail | Web | 12. listopadu 2008 v 8:30 | Reagovat

Noo...taky občas hodně přemýšlím nad tím, jestli tam kdesi nahoře, v dusných (nebo naopak špičkově větraných) kancelářích nějakého toho nakladatelství budou mít chuť vydat dílko, které si možná jednou letmo přešli a s chybným (jak jinak =)) úsudkem, že je to horor pro děti, zahodí moje celoroční - a to nepočítám předtím zhruba rok vymýšlení a sepisování pracovní verze - snahy kamsi do elektronického koše, a tam je mi už upřímně jedno, jestli bude zhotovený kupříkladu z elektronického plastu. ;)

33 Lykao Lykao | E-mail | Web | 13. listopadu 2008 v 22:14 | Reagovat

Chápu tě... Totiž, takhle se teď cítím pořád...  Hloupé sny pubertální holky... tak tomu říkají ostatní. Já sama nevím, myslím že mi to vydží, ale těžko říct... Problém je že ztrácím víru že se mi mé sny splní, že budu mít skupinu že budu zpívat a především PSÁT TEXTY... Na jednu stranu mi přijde jako hrozná pubertální hloupost zblánit se do nějaké země, na druhou stranu mě to potkalo a myslím že s tím nic nenadělám... Nevím jestli bych chtěla žít ve Finsku... Je to těžké... Teda takhle, já bych se chtěla ve Finsku narodit... S Tuomasem bych se setkat chtěla... Vlastně se všemi, ale na druhou stranu si říkám že jsou to sice mimořádně nadaní avšak normální lidé. Tím se utěšuju. A něvěš hlavu, s Tuomim se určitě setkáš, svět je malý a evropa ještě menší :) Kamarádka mého bratra se prý (prý protože bratr říkal že neví jestli se všemi)  zná s Nightwish osobně a momentálně je ve Finsku. Doufám že mi na ni bratr dá icq, jestli ano zeptám se jí a pokud bude souhlasi  tak ti ho dám :) Mimochodem, jaké máš icq? Můžem si vzájemě stěžovat na chladný, krutý a bezohledný svět který nepřeje umělcům... :)

34 Lykao Lykao | E-mail | Web | 14. listopadu 2008 v 11:44 | Reagovat

Heh... Takže malý omyl... S Nightwish se nezná zná se s lidmi kteří se znají s Nightwish osobně (už se to začíná zamotávat :D)...

35 Arianne Oceansoul Arianne Oceansoul | E-mail | Web | 14. listopadu 2008 v 17:55 | Reagovat

Jo....zamotaný ,ale stále to chápu =) moje ICQ najdeš v menu =)

36 Léto Léto | E-mail | Web | 15. listopadu 2008 v 1:42 | Reagovat

A slyšely jste někdy o teorii "šesti stupňů odloučení"? Předpokládejme, že člověk, kterého znám, ode mě vzdálen jeden stupeň, člověk, kterého zná zase ten můj známý, je ode mě vzdálen dva stupně atd. A zmíněná teorie právě říká, že všichni lidé na Zemi jsou od sebe vzdáleni průměrně šest stupňů. Zdá se to být málo? Různé pokusy a výzkumy potvrdily, že teorie je pravdivá (snad s výjimkou některých izolovaných skupin, třeba pralesních indiánů). Takže čistě teoreticky, kdybych vzal dopis určený nějakému člověku a rozeslal bych ho všem svým známým a ti by ho rozeslali zase svým... je víceméně jisté, že po několika takových rozeslání by psaníčko došlo do správných rukou. :) Svět je opravdu malý.

Arianne, nečekej, že úspěch přijde tak rychle. Jen zlomek slavných spisovatelů dobylo svět před třicátými narozeninami. A jejich mládí obvykle bylo naplněno tvorbou, o kterou se nikdo moc nezajímal. Takže na proražení je stále ještě času dost. :)

37 Lykao Lykao | E-mail | Web | 15. listopadu 2008 v 13:30 | Reagovat

*červenajík* Aha, tak jo, jdu si tě přidat :)

38 Arianne Oceansoul Arianne Oceansoul | E-mail | Web | 15. listopadu 2008 v 17:42 | Reagovat

Já vím, že nemůžu čekat zázraky...teda aspoň ne hned.

To je zajímavá teorie, těch ,,šest stupňů odloučení"...ne, neslyšela jsem o ní až doteď =)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama