.

Prosinec 2008

Jen pro otužilce!

18. prosince 2008 v 13:37 | Arianne Meri Oceansoul |  Nejkrásnější Finlandia
Jsem se dnes podívala na Seznam a co nevidím... ledový hotel? A ve Skandinávii? Nemohla jsem se nepodívat, i kdyby to bylo třeba v Norsku nebo ve Švédsku. Jenže nebylo to ani tam, ani tam - no, přečtěte si sami =)

Ledový hotel ve Skandinávii je jen pro opravdové otužilce

V ledovém hotelu najdete i místo k odpočinku.
/* <![CDATA[ */ fotogallery.fillArray( 0, '', 'http://media.novinky.cz/096/150968-article-4d7uh.jpg', 'http://media.novinky.cz/096/150968-gallery-4d7uh.jpg', 400, 267, 700, 467, 'V ledovém hotelu najdete i místo k odpočinku.','','','Profimedia','http://www.profimedia.cz'); /* ]]> */
/* <![CDATA[ */ fotogallery.init('cestovani'); /* ]]> */
Pokud zamíříte během svátků na sever Skandinávie, určitě nesmíte minout laponský Ice Hotel ve Finsku. Jedná se o ubytovací zařízení vyrobené z ledu, které je schopno pojmout až šedesát hostů. Spí se, jak jinak, na ledovém lůžku a teploty vzduchu v pokojích nepřekročí nulu. A neklesnou pod mínus pět stupňů Celsia.
18. 12. 2008 12:22
Ložnice připomínají iglú člověka. V pokojích najdete výjevy laponské výtvarné kultury, které jsou vytesány přímo do ledových zdí. Spí se na ledových postelích, k dispozici jsou spacáky do mrazu a flaušové polštáře a deky. Ráno hosté dostávají šálek horkého brusinkového džusu. A pro choulostivějšího návštěvníky jsou přichystány dva vyhřívané pokoje v podzemí.
Ledový hotel v Laponsku:. Pro hosty jsou připravené speciální spacáky a flaušové deky
Hotel vyrobil z hromady ledu tým patnácti ledových sochařů, kteří prací na něm strávili tři týdny. Každý pokoj je vyzdoben ornamenty vyřezanými do ledu a osvětlen pestrobarevnými světýlky. Rovněž bar a restaurace jsou vytesány ze zmrzlé vody.

Hotel se musí každý rok znova postavit

Hotýlek se nachází ve Sněžné vesnici poblíž finské Kittily. Hotel se musí každý rok na počátku zimy znova postavit, vytesat a otevřít. Na jaře ho totiž sluneční paprsky dlouhého dne roztopí. Letos vznikl hotýlek už poosmé.

"Zdá se, že když máme velmi studený podzim, jaro přijde velmi teplé a Sněhová vesnice roztaje dříve. Ale jako letos, podzim byl teplý, takže jaro by mohlo být chladnější. Takže doufejme, že budeme vítat hosty až do dubna příštího roku," citoval jednoho z tvůrců hotelu britský list Daily Telegraph.


Jeli byste tam? Určitě tam je pořádná zima, ale vypadá to krásně...

HammerFall

18. prosince 2008 v 10:25 | Arianne Meri Oceansoul |  HammerFall
Země původu: Švédsko

Oficiální stránka: hammerfall.net

Žánr: Power/Melodic/Heavy Metal

Členové: Joacim Cans (zpěv), Oscar Dronjak (kytara, doprovodný zpěv), Pontus Norgren (kytara), Fredrik Larsson (baskytara, doprovodný zpěv), Anders Johansson (bicí),
ex-Johann Larsson (baskytara), ex-Niklas Sundin (kytara), ex-Mikael Stanne (zpěv), ex-Jesper Strömblad (bicí), ex-Glenn Ljungström (kytara), ex-Patrik Räfling (bicí), ex-Magnus Rosén (baskytara), ex-Stefan Elmgren (kytara, doprovodný zpěv)
/uf...=)/

Best of: Riders of a Storm, Hammerfall, Glory to the Brave, On the Edge of Honour, Hearts on Fire, Let the Hammer Fall, Never Ever, Crimson Thunder, Stronger than All, Trailblazers...mohla bych tu vyjmenovat celou diskografii!

Mun näytä: HammerFall jsem objevila teprve nedávno. Zabloudila jsem totiž na hardrockové rádio, kde jsem zaslechla Riders of a Storm. Líbila se mi natolik, že jsem okamžitě sháněla celou diskografii a pak začala s jejich prvním albem - Glory to the Brave.
To bylo vydané roku 1997, přestože skupina existovala už od roku 1993 (a já mám tu čest říct: jsem stará jako Hammerfall :D), ale stejně jako v případě skupiny Stratovarius nastal zlom až po odchodu jednoho z primárních členů - tím byl zpěvák Mikael. Nahradil ho Joacim Cans, který je v HF dodnes. Do té doby byli jen místní kapelou s hodně proměnlivým složením (sami vidíte ten výpis nahoře).
Glory to the Brave sklidilo velký úspěch a říká se, že to bylo jako znovuzrození heavy metalu.
HF produkuje skvělou hudbu. Vokalista má sympatický hlas, který se hodí do balad, ale především do ,,většinových" nářezů. Celé by to ovšem nebylo ono, kdyby se snad v každé písni neobjevil sbor mužských vokálů (ne, jakživa jsem v hudbě HF nezaslechla dívčí hlas).
Takže hezký hlas, monumentální sbory, všudypřítomné kytary a bicí, také doplňkově zabarvující nástroje (klavír, keyboard), ale především geniální skladba a melodičnost dodávají této hudbě unikátní atmosféru. Na první i na druhý pohled se veškerá lyrika kloní více či méně k tématu války a hrdinského boje - ,,Glory to the Brave" znamená ,,Sláva odvážným" apod.
V tomto roce vyšlo ,,coveristické" album Masterpieces, na rok 2009 je plánována deska No Sacrifice, No Victory. Obálky jsou také mistrovská díla.
Sice HF neznám dlouho, je to však zřejmě nejlepší švédská skupina a zachovává si čestné místo v mém playlistu.
Sever vládne metalu, všechna čest HammerFallu!! =)

(Zleva: Oscar Dronjak (vypadá dost legračně, navíc s tím dlouhým krkem...), Joacim, Anders, Fredrik a bývalý kytarista Stefan)
PS: Přezdívka: Kladivouni...

Louky nebeské...

10. prosince 2008 v 21:22 | Arianne Meri Oceansoul |  Můj život