.

HammerFall

18. prosince 2008 v 10:25 | Arianne Meri Oceansoul |  HammerFall
Země původu: Švédsko

Oficiální stránka: hammerfall.net

Žánr: Power/Melodic/Heavy Metal

Členové: Joacim Cans (zpěv), Oscar Dronjak (kytara, doprovodný zpěv), Pontus Norgren (kytara), Fredrik Larsson (baskytara, doprovodný zpěv), Anders Johansson (bicí),
ex-Johann Larsson (baskytara), ex-Niklas Sundin (kytara), ex-Mikael Stanne (zpěv), ex-Jesper Strömblad (bicí), ex-Glenn Ljungström (kytara), ex-Patrik Räfling (bicí), ex-Magnus Rosén (baskytara), ex-Stefan Elmgren (kytara, doprovodný zpěv)
/uf...=)/

Best of: Riders of a Storm, Hammerfall, Glory to the Brave, On the Edge of Honour, Hearts on Fire, Let the Hammer Fall, Never Ever, Crimson Thunder, Stronger than All, Trailblazers...mohla bych tu vyjmenovat celou diskografii!

Mun näytä: HammerFall jsem objevila teprve nedávno. Zabloudila jsem totiž na hardrockové rádio, kde jsem zaslechla Riders of a Storm. Líbila se mi natolik, že jsem okamžitě sháněla celou diskografii a pak začala s jejich prvním albem - Glory to the Brave.
To bylo vydané roku 1997, přestože skupina existovala už od roku 1993 (a já mám tu čest říct: jsem stará jako Hammerfall :D), ale stejně jako v případě skupiny Stratovarius nastal zlom až po odchodu jednoho z primárních členů - tím byl zpěvák Mikael. Nahradil ho Joacim Cans, který je v HF dodnes. Do té doby byli jen místní kapelou s hodně proměnlivým složením (sami vidíte ten výpis nahoře).
Glory to the Brave sklidilo velký úspěch a říká se, že to bylo jako znovuzrození heavy metalu.
HF produkuje skvělou hudbu. Vokalista má sympatický hlas, který se hodí do balad, ale především do ,,většinových" nářezů. Celé by to ovšem nebylo ono, kdyby se snad v každé písni neobjevil sbor mužských vokálů (ne, jakživa jsem v hudbě HF nezaslechla dívčí hlas).
Takže hezký hlas, monumentální sbory, všudypřítomné kytary a bicí, také doplňkově zabarvující nástroje (klavír, keyboard), ale především geniální skladba a melodičnost dodávají této hudbě unikátní atmosféru. Na první i na druhý pohled se veškerá lyrika kloní více či méně k tématu války a hrdinského boje - ,,Glory to the Brave" znamená ,,Sláva odvážným" apod.
V tomto roce vyšlo ,,coveristické" album Masterpieces, na rok 2009 je plánována deska No Sacrifice, No Victory. Obálky jsou také mistrovská díla.
Sice HF neznám dlouho, je to však zřejmě nejlepší švédská skupina a zachovává si čestné místo v mém playlistu.
Sever vládne metalu, všechna čest HammerFallu!! =)

(Zleva: Oscar Dronjak (vypadá dost legračně, navíc s tím dlouhým krkem...), Joacim, Anders, Fredrik a bývalý kytarista Stefan)
PS: Přezdívka: Kladivouni...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama