.

Červen 2009

Safírová hvězdo...

19. června 2009 v 16:07 | Arianne/Merisielu |  Básně a poezie
Už pár dní leží v mé celkem opomíjené poembook (zkrátka sešitek ve tvrdé vazbě, do kterého od podzimu 2006 sypu více či méně infantilní veršíky :D) nijak nešířený shluk veršů. Ovšem celkem se mi líbí, tak ho sem dávám =)

BENÁTSKÁ NOC 2009!!!

17. června 2009 v 17:05 | Arianne/Merisielu |  Tarja
Hlásím se s tím, co už nepochybně všichni víte... ovšem pro mě se to v poslední době stalo ještě důležitějším faktem, protože to vážně vypadá, že se tam DOSTANU! =)
A cože je na tomto festivalu tak zajímavého... nooo... bude tam laulaja, které náleží i tato rubrika -

Tarja Turunen!!

(Nedávno byla v televizi zpráva o finském zločinci jménem Juha Turunen... a my odborníci zase víme, že v předrahé domovině se jména často opakují =) takže příbuzný velevážené operní divy to asi nebude :D)

Mimojiné bude na festivalu i skupina Epica, kterou poslouchá také hodně lidí.
Tákže všichni, kdo byste eventuálně měli také jet na Benátku a třeba byste se rádi setkali i s tou podivínskou odrůdou leso-fino-oceánofilné poetky... no prostě se mnou, tak napište komentář a třeba se domluvíme :D Kiitos! =)The Battle (Gladiator OST) - H. Zimmer

10. června 2009 v 21:29 | Arianne/Merisielu |  Soundtracks
Rozhodla jsem se čas od času sem přidat nějaké melodie z filmů, které mě zaujaly. Budou to YT videa... kéž bych měla nějaký program na vytvoření videa a uploadovala ho. Byla by to totiž Symphonic Suite od Garetha Williamse, melodický sestřih ze stejného filmu...
Tohle je vlastně přibližně druhá polovina té celé skladby, kterou jsem ovšem nesehnala.
Teprve nedávno jsem se ,,vrhla" na soundtrack z Gladiátora a právě tuhle melodii jsem si zřejmě odněkud pamatovala, protože zbytek alba mi na první poslech nic neříká (ani ho ještě nemám poslechnuté celé).
Na OST se podíleli především tři skladatelé - Hans Zimmer, Klaus Badelt a Lisa Gerrard. Ta melodie ani její provedení nemá chybu... plná chyb je pouze ta verze, kterou se pokouším hrát na klávesy =)

Jorn - I Walk Alone

6. června 2009 v 13:41 | Arianne/Merisielu |  Tarja
Včera jsem se díky MFF dozvěděla o tom, že se někdo pokusil o cover Tarjina singlu I Walk Alone a hned jsem se na to musela podívat.
Hlas jsem tedy poznala brzy - Jorn je totiž zpěvák ze skupiny Masterplan, jejíž album Aeronautics je vážně povedená hudba. Osobně jsem si ale nikdy nepředstavila jiný hlas v jakékoli Tarjině písni, takže jsem byla zvědavá.
Tady je plná verze:
Zvláštní, ne? Přiznávám - mě se to vesměs líbí. Refrén a ta mezihra před ním jsou zazpívané vážně dobře, celkově to má úplně jinou barvu a energii. Samozřejmě je hloupost srovnávat hlas Tarji a Jorna, když oba mají hlasové kvality každý v něčem jiném a tudíž i hudba je ,,o něčem jiném". Lyrika zachována, melodie taky, jen veškeré orchestrální prvky nahradily kytary.
I Walk Alone je devátou a poslední písní na Jornově albu Spirit Black, které už vlastním, ale ještě nemám naposlouchané, takže těch dojmů zatím moc není.
Stejně jako jsem psala na YT - atmosféra daná Tarjiným hlasem je sice pryč, ale jako ,,hardrocková verze" je to dílko zpracované s obdivuhodnou odvahou - a povedené na celé čáře. Toť můj skromný názor. =)